biuro@com-lm.pl
+48 609 100 050
 
PRODUCENT
PROJEKTOWANIE
Przedstawiamy Pańśtwu ofertę na projektowanie instalacji

FOTOWOLTAIKA
instalacje Fotowoltaiczne
na miarę Twoich potrzeb

INSTALACJE-NISKOPRADOWE--INFORMATYKA
instalacje teletechniczne
 sieci teleinformatyczne

INSTALACJE-ELEKTRYCZNE
Wykonujemy instalacje słaboprądowe

AUTOMATYKA
Projektowanie i wykonawstwo systemów zarządzania budynkiem BMS BEZPRZEWODOWY SYSTEM ALARMOWY AJAX           

 
Dobieramy urządzenia detekcyjne do potrzeb stawianych przez naszych klientów budujemy systemy trwałe i bezawaryjne korzystając z produktów najwyższej jakości.

 

  Bezprzewodowy system alarmowy AJAX chroni nie tylko przed włamywaczami ale w zależności od zaprogramowanych czujników także przed pożarem, zalaniem, współpracuje z kamerami monitoringu oraz pozwala na zdalne sterowanie podłączonymi do prądu urządzeniami. Sterowany jest pilotem lub dedykowaną aplikacją na smartfonie.
Jest to idealne rozwiązanie w przypadku kiedy chcemy uniknąć rozprowadzania kablowej instalacji alarmowej szczególnie w obiektach zabytkowych, świeżo wyremontowanych lub wynajmowanych.

 
Inteligentna centrala sterująca czyli Hub jest kluczowym elementem systemu bezpieczeństwa Ajax. Centrala monitoruje pracę wszystkich czujników Ajax i natychmiast wysyła sygnał alarmowy do właściciela i centralnej stacji monitorującej. Zbiera informacje o pracy czujników w postaci zaszyfrowanej, analizuje dane i w przypadku alarmu w milisekundach informuje o niebezpieczeństwie właściciela systemu i bezpośrednio firmę ochroniarską. Centrala wykorzystuje technologię radiową Jeweller do monitorowania działania czujników i szybkiego reagowania na niebezpieczeństwo. Sama zmienia kanały pracy systemu na częstotliwości wolne od zakłóceń podczas zagłuszania. Jest chroniona przed wirusami na poziomie oprogramowania.
  • Wykorzystuje GSM i/lub Ethernet do wysyłania alarmów do firmy ochroniarskiej i właściciela systemu.
  • Wysyła powiadomienie w przypadku awarii energii elektrycznej i działa do 16 godzin z baterii zapasowej.
  • Sprawdza status czujnika co 12 sekund.
 
 
CombiProtect - bezprzewodowy dualny czujnik ruchu i stłuczenia szkła. Urządzenie pomaga zabezpieczyć pomieszczenie przed
intruzami wchodzącymi przez drzwi i okna oraz monitoruje aktualny stan szyby. Urządzenie łączy w sobie funkcje dwóch czujek — czujnika ruchu i czujnika stłuczenia szkła. Wykrywa ruch w pomieszczeniu w odległości do 12 m i rejestruje stłuczone szkło w odległości do 9 m od okna. Urządzenie wykrywa ruch nawet wgorącym klimacie za pomocą kompensacji temperatury. Filtruje fałszywe alarmy wywołane grzmotem, szczekaniem psów czy odgłosem przejeżdżających ciężarówek.
  • Uwierzytelnianie w celu zapobiegania wszelkim rodzajom fałszerstw.
  • Wykrywanie zagłuszania i szyfrowania kanałów komunikacyjnych.
  • Zabezpieczenie przed sabotażem.
DoorProtect Plus - bezprzewodowy czujnik otwarcia powiadamia o pierwszych oznakach wlamania do pomieszczenia przez drzwi lub okno. Można zainstalować go nawet na oknach dachowych, które można pozostawić otwarte przy wyjściu z domu. Czujnik wykrywa otwierane drzwi lub okno za pomocą kontaktronu, na który działa pole magnetyczne. Może pracować w trybie nadajnika, wysyłając sygnał z czujnika przewodowego do centrali. Czujnik chroni nawet okna otwarte do wentylacji. Akcelerometr rejestruje zmiany kąta nachylenia pionowego, huk lub drgania i wysyła alarm do centrali systemu.
  • Uwierzytelnianie w celu zapobiegania wszelkim rodzajom fałszerstw
  • Wykrywanie zagłuszania i szyfrowania kanałów komunikacyjnych
  • Zabezpieczenie przed sabotażem
 
  Dzięki MotionCam będziesz wiedział o rzeczywistej sytuacji w domu, zanim złodzieje zdadzą sobie sprawę, że zostali złapani. Po natychmiastowym alarmie czujnik wyśle animowaną serię zdjęć, żebyś mógł ocenić sytuację. Czujnik MotionCam pracuje wyłącznie z Hub 2. Posiada nocne podświetlenie IR. MotionCam ma kontrolować twoje bezpieczeństwo, a nie życie osobiste. Czujnik ruchu nie może robić zdjęć na żądanie. Kamera aktywuje się tylko przy wykrywaniu ruchu. MotionCam ignoruje zwierzęta domowe (do 50 cm wysokości) używając algorytmu SmartDetect. MotionCam używa jednocześnie dwóch specjalistycznych protokołów radiowych: Jeweller do wysyłania natychmiastowych alarmów oraz Wings do szybkiego dostarczania zdjęć. Pierwsze zdjęcie otrzymasz w ciągu 9 sekund od wykrycia ruchu.
FireProtect Plus - Bezprzewodowy czujnik pożarowy z czujnikami temperatury i tlenku węgla, który monitoruje bezpieczeństwo w pomieszczeniu przez 24 godziny na dobę i natychmiast informuje o niebezpiecznych poziomach CO, dymie i gwałtownych skokach temperatury. Czujnik wykrywa dym za pomocą kamery z czujnikiem fotoelektrycznym. Dodatkowy pierwiastek chemiczny wykrywa tlenek węgla i wyzwala alarm. Urządzenie rejestruje dym, gwałtowne skoki temperatury i niebezpieczne poziomy CO. Pracuje niezależnie od centrali Ajax, powiadamiając użytkownika o niebezpieczeństwie za pomocą wbudowanej syreny.  
  LeaksProtect - bezprzewodowy czujnik zalania wykrywa pierwsze oznaki zalania w ciągu milisekund. Jest instalowany bez użycia narzędzi. Czujnik wykrywa pierwsze oznaki zalania, gdy tylko woda dostanie się na jedną z czterech par styków na dole czujnika. Wykrywa, gdy woda wysycha, i anuluje alarm. Czujnik nie musi być montowany, wystarczy umieścić go na podłodze, gdzie mogą wystąpić wycieki.
Czujnik posiada ochronę IP65, co oznacza, że jest całkowicie chronione przed kurzem i wilgocią.
HomeSiren - Bezprzewodowy sygnalizator wewnętrzny głośno informuje o uruchomieniu czujników. Instalowany wewnątrz pomieszczeń, aby ostrzec o niebezpieczeństwie lub odstraszyć złodziei. Informuje o uruchomieniu czujników za pomocą sygnału dźwiękowego. Poziom głośności i czas alarmu można regulować w aplikacji mobilnej. Sygnalizuje uzbrojenie i rozbrojenie systemu za pomocą diody LED.  
  StreetSiren - bezprzewodowy optyczno-akustyczny sygnalizator zewnętrzny, który powiadamia o niebezpieczeństwie za pomocą dźwięku i światła. Instaluje się go na zewnątrz pomieszczeń, aby podnieść alarm na całej dzielnicy. Sygnalizator powiadamia o aktywacji czujników alarmem dźwiękowym i diodą LED. Poziom dźwięku i długość alarmu są ustawiane w aplikacji mobilnej. Posiada stopień ochrony przed kurzem i wilgocią IP54. Może pracować z zewnętrznego zasilania 12 V DC. Wbudowany akcelerometr podniesie alarm podczas próby usunięcia syreny.
Socket - sterowane radiowo inteligentne gniazdo z licznikiem energii.
Włącza i wyłącza urządzenia na polecenie z aplikacji.
Liczy zużycie energii elektrycznej.
Chroni urządzenia przed przeciążeniem i zwarciem.
Socket informuje o urządzeniach, które zużywają najwięcej energii. Gdy tylko urządzenie zacznie zużywać energię elektryczną, pierścień diodowy Socketu zmienia kolor w czasie rzeczywistym.
 
  ReX to jest repeater sygnału radiowego, który zwiększa zasięg wszystkich urządzeń systemu bezpieczeństwa Ajax i zarządza ich komunikacją z centralą. Inteligentny repeater sygnału radiowego umożliwia użytkownikom umieszczenie urządzeń Ajax w znacznej odległości od centrali w celu ochrony wielopiętrowych biur, budynków wolnostojących, a nawet zakładów produkcyjnych. Przyłączenie 5 ReXów do systemu bezpieczeństwa Ajax rozszerza jego zasięg do 35 km2.


 

  

 
O NAS
Firma COM-LM działalność rozpoczęła w 1995 roku, projektując i budując systemy sygnalizacji włamania i napadu, systemy przeciw pożarowe, oddymiające, DSO, telewizji przemysłowej, kontrolę dostępu, RCP oraz cyfrowe systemy telekomunikacyjne. Wdrażając najnowsze technologie najlepszych marek na świecie z branży ochrony mienia i telekomunikacyjnej.

Dynamiczny rozwój rynku niosący za sobą nowe możliwości przyczynił się w 2002 roku do otwarcia działu handlowego oraz punktu sprzedaży hurtowej urządzeń z branży ochrony mienia i telekomunikacji który do dnia dzisiejszego mieści się przy ulicy Ściegiennego 90 w Kielcach.

Zaufali nam

 


Jak do nas dojechać

KONTAKT
COM-LM Kielce
ul. Ściegiennego 90
25-116 Kielce
+48 41 368 71 90
biuro@com-lm.pl
© COM-LM   Oprogramowanie sklepu internetowego web-market.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia w Twojej przeglądarce.