Cyfrowe systemy domofonowe IP rozwijają się od ponad dekady. Pierwsze tego typu rozwiązania w ogóle nie miały wideo. Dopiero wprowadzone następnie analogowe systemy wideo oferowały możliwość podglądu obrazu. Stopniowo przekształciły się one w nowoczesne, znane dziś cyfrowe wideodomofony IP. Tradycyjne systemy oparte na interkomie miały szereg wad m.in. : skomplikowane okablowanie, niską tolerancję na zakłócenia oraz wysokie koszty instalacji. Ponadto rozwiązania te cechowała ograniczona pojemność, były łatwo przeciążane oraz brakowało w nich interaktywnych interfejsów komunikacyjnych. Natomiast dzisiejsze systemy wideodomofonów IP oferują transmisje sygnału na duże odległości, pozwalają przesyłać informacje w obu kierunkach jednocześnie, są również łatwe w konfiguracji i utrzymaniu. Dodatkowo można nimi w prosty sposób zarządzać oraz łączyć je w duże projekty.
IDEALNE ROZWIĄZANIE DO BUDYNKÓW WIELORODZINNYCH
Cyfrowe wideodomofony IP można powielać i łączyć w dowolnych konfiguracjach, żeby sprostać nawet najbardziej wymagającym potrzebom inwestorów. Struktura systemu jest wysoce skalowalna, może objąc działaniem nawet 1500 urządzeń. Wszystkie są dostępne przez program iVMS, poprzez który są zintegrowane z innymi systemami zabezpieczeń: alarmowym, kontrolą dostępu i monitoringiem wizyjnym. W ten sposób tworzą najbardziej innowacyjne rozwiązanie z zakresu bezpieczeństwa osobistego na rynku Polski.
Podstawowe komponenty obejmują: - wewnętrzne stacje - zewnętrzne stacje bramowe - stacje główne - dystrybutory audio/wideo (switch) Stacja wewnętrzna może być zasilana za pośrednictwem switcha, natomiast wszystkie komponenty muszą być podłączone do sieci lokalnej. W takim rozwiązaniu nie ma dodatkowych połączeń między urządzeniami więc konfiguracja jest intuicyjna i wygodna. Użytkownicy mają do dyspozycji dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu poza zarządzaniem domofonem można zintegrować ze sobą inne systemy Hikvision: CCTV, SSWiN i KD. Stacja wewnętrzna może służyć również jako mini-monitor do zdalnego podglądu wybranych obrazów z kamery IP.
KONTROLA DOSTĘPU
INTEGRACJA Z CCTV
OBSŁUGA PRZEZ SMARTFON
Kontrola dostępu jest możliwa za pomocą stacji zewnętrznej wyposażonej w czytnik kart, dzięki czemu odwiedzający mogą otworzyć drzwi używając dedykowanej karty. Liczba zarejestrowanych kart zależy od możliwości odczytu systemu domofonowego - maksymalnie 2500 kart dla każdego budynku mieszkalnego. Wszystkie użycia karty są rejestrowane i przesyłane do centrum kontroli.
Oprócz podstawowych funkcji cyfrowego wideodomofonu, system ten zapewnia bezproblemową kompatybilność z systemami CCTV firmy Hikvision. Można również wykorzystywać stację zewnętrzną jako kamerę IP poprzez połączenie jej z rejestratorem NVR.
Wideodomofony Hikvision są obsługiwane przez aplikację. Gdy stacja wewnętrzna odbiera połączenie, do użytkownika jest wysyłana informacja. Odbiór połączenia i zdalne otwarcie drzwi może być dokonane z dowolnego miejsca. Z poziomu telefonu można również uzyskać dostęp do kamery stacji zewnętrznej w celu podglądu wideo, w przypadku niepożądanego gościa, użytkownik może poprosić go o opuszczenie obiektu.
O NAS
Firma COM-LM działalność rozpoczęła w 1995 roku, projektując i budując systemy sygnalizacji włamania i napadu, systemy przeciw pożarowe, oddymiające, DSO, telewizji przemysłowej, kontrolę dostępu, RCP oraz cyfrowe systemy telekomunikacyjne. Wdrażając najnowsze technologie najlepszych marek na świecie z branży ochrony mienia i telekomunikacyjnej.
Dynamiczny rozwój rynku niosący za sobą nowe możliwości przyczynił się w 2002 roku do otwarcia działu handlowego oraz punktu sprzedaży hurtowej urządzeń z branży ochrony mienia i telekomunikacji który do dnia dzisiejszego mieści się przy ulicy Ściegiennego 90 w Kielcach.