biuro@com-lm.pl
+48 609 100 050
 
PRODUCENT
PROJEKTOWANIE
Przedstawiamy Pańśtwu ofertę na projektowanie instalacji

FOTOWOLTAIKA
instalacje Fotowoltaiczne
na miarę Twoich potrzeb

INSTALACJE-NISKOPRADOWE--INFORMATYKA
instalacje teletechniczne
 sieci teleinformatyczne

INSTALACJE-ELEKTRYCZNE
Wykonujemy instalacje słaboprądowe

AUTOMATYKA
Projektowanie i wykonawstwo systemów zarządzania budynkiem BMS

Projektujemy systemy sygnalizacji pożarowej modułowo, co ułatwia ich adaptację do różnych zadań. Uniwersalność modułów pozwala nam na szybką i łatwą budowę centrali zgodnie z oczekiwaniami i wymaganiami klienta. Dzięki zastosowaniu systemów modułowych rozbudowa systemu nie wymaga dużych nakładów finansowych. Używamy wielu rodzajów czujek m.in. optyczne, temperaturowe i jonizacyjne, dzięki czemu Nasze systemy systemy przeciwpożarowe szybko i dokładnie lokalizują pożar.

Urządzenia sygnalizacji pożarowej służą do wykrywania pożarów w bardzo wczesnej fazie ich powstawania. Dodatkowo pozwalają na integrację z innymi instalacjami technicznymi związanymi z bezpieczeństwem pożarowym obiektu np. otwarcie dróg ewakuacyjnych, włączenie systemów oddymiania oraz zdalną informację najbliższej jednostki Straży pożarnej.

Zajmujemy się dystrybucją produktów następujących firm:


 

 

 SYSTEMY PRZECIWPOŻAROWE SAP

Służą do wykrywania zagrożenia pożarowego, sygnalizowaniu i powiadamianiu o zagrożeniu oraz wykonywaniu funkcji sterujących. Sterowanie zapewnia sprawną ewakuację i zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia. System sygnalizacji wykonuje także zadania informacyjne i monitorujące. Wykonywane są one przez centralę i odpowiednie moduły rozszerzeń. Ochrona przeciwpożarowa minimalizuje straty materialne i ludzkie spowodowane najpoważniejszym zagrożeniem jakim jest pożar. Systemy tego typu mają zastosowanie głównie w obiektach komercyjnych i publicznych, gdzie występuje duże natężenie zasobów ludzkich lub materialnych.

 
System sygnalizacji pożaru to instalacja, która w odróżnieniu od innych systemów niskoprądowych wymaga uwzględnienia określonych wymagań natury technicznej i prawnej. Do najważniejszych z nich zaliczamy: ustawy, rozporządzenia, normy, dokumentację techniczną producentów.
Wykorzystywane urządzenia muszą posiadać odpowiednie certyfikaty i zgody, aby można było je zastosować w ochronie pożarowej. Konieczne jest zastosowanie się do wymagań natury technicznej, formalnej i prawnej związanych z projektowaniem, instalacją i eksploatacją systemów sygnalizacji pożaru. Pozwoli to z jednej strony zachować wysokie standardy bezpieczeństwa na obiekcie, a z drugiej uniknąć problemów z wypłatą ubezpieczenia oraz odpowiedzialności zarządcy i właściciela budynku w razie tragedii.

 

 

 
O NAS
Firma COM-LM działalność rozpoczęła w 1995 roku, projektując i budując systemy sygnalizacji włamania i napadu, systemy przeciw pożarowe, oddymiające, DSO, telewizji przemysłowej, kontrolę dostępu, RCP oraz cyfrowe systemy telekomunikacyjne. Wdrażając najnowsze technologie najlepszych marek na świecie z branży ochrony mienia i telekomunikacyjnej.

Dynamiczny rozwój rynku niosący za sobą nowe możliwości przyczynił się w 2002 roku do otwarcia działu handlowego oraz punktu sprzedaży hurtowej urządzeń z branży ochrony mienia i telekomunikacji który do dnia dzisiejszego mieści się przy ulicy Ściegiennego 90 w Kielcach.

Zaufali nam

 


Jak do nas dojechać

KONTAKT
COM-LM Kielce
ul. Ściegiennego 90
25-116 Kielce
+48 41 368 71 90
biuro@com-lm.pl
© COM-LM   Oprogramowanie sklepu internetowego web-market.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia w Twojej przeglądarce.