biuro@com-lm.pl
+48 609 100 050
 
PRODUCENT
PROJEKTOWANIE
Przedstawiamy Pańśtwu ofertę na projektowanie instalacji

FOTOWOLTAIKA
instalacje Fotowoltaiczne
na miarę Twoich potrzeb

INSTALACJE-NISKOPRADOWE--INFORMATYKA
instalacje teletechniczne
 sieci teleinformatyczne

INSTALACJE-ELEKTRYCZNE
Wykonujemy instalacje słaboprądowe

AUTOMATYKA
Projektowanie i wykonawstwo systemów zarządzania budynkiem BMS

Stały rozwój miast i wzrost ilości samochodów spowodował problem jakim jest deficyt miejsc parkingowych. Gdy nie ma żadnej kontroli, na parkingach przy biurowcach, urzędach czy hotelach parkują osoby z okolicznych firm, a także osoby prywatne. Oczywiście rodzi to wiele problemów. Przede wszystkim stwarza problem z parkowaniem osobom odwiedzającym firmy znajdujące się w budynku, do którego należy parking. W mniejszym stopniu problem ten dotyczy także pracowników tam pracujących. Do rozwiązania tego problemu można wykorzystać bezobsługowy system parkingowy wraz z czytnikami kart zbliżeniowych dla najemców czy pracowników.
Można ustalić darmowy czas parkowania, np. 1 lub 2 godziny, co powoduje rotację. Dobrym pomysłem jest także możliwość wyjazdu za pomocą żetonu. Aby uniknąć sytuacji gdy klient po dłuższym spotkaniu musi płacić za parking, można wręczyć mu żeton, który uprawni go do darmowego wyjazdu w określonym czasie.


 

System rozpoznawania tablic (LPR).

  • Automatyczne otwieranie szlabanu/bramy na podstawie numeru rejestracyjnego znajdującego się na "białej" liście.
  • Możliwość uruchomienia alarmu po wykryciu numeru wpisanego na "czarną" listę.
  • Zaawansowane wyszukiwanie nagrań według szczegółowych kryteriów.
  • Wysyłanie wiadomości e-mail z obrazem po wykryciu określonych numerów rejestracyjnych.
System sygnalizacji pożarowej Siemens.

System Alarmowania Pożarowego obligatoryjnie musi być stosowany m.in. w garażach podziemnych, w których strefa pożarowa przekracza 1500 m2 lub obejmujących więcej niż jedną kondygnację podziemną;
System SAP ma pozwolić na wykrycie pożaru we wczesnej fazie rozwoju, co umożliwia ugaszenie pożaru w zarodku ręcznymi środkami gaśniczymi, bądź z pomocą jednostki straży pożarnej.
Firma Siemens stworzyła kompaktową centralę, która świetnie sprawdzi się w niedużych systemach, posiadając przy tym atrakcyjną cenę i wszystkie zalety standardowych central poświadczonych wszystkimi niezbędnymi certyfikatami.
 

  Detekcja szkodliwych gazów.

Najczęściej stosowanymi rozwiązaniami w zakresie detekcji CO, LPG i CNG w garażach są detektory firmy GAZEX. Detektory te nie wymagają stosowania central alarmowych – system nie wymaga bieżącej obsługi, jest całkowicie automatyczny. Należy tylko przeprowadzać okresowe testy działania systemu, oraz dokonywać kalibracji detektorów.
Obecność któregoś z wymienionych wcześniej gazów powoduje reakcję systemu polegająca na automatycznym załączeniu wentylacji mechanicznej. Dodatkowo system może włączyć sygnalizatory w postaci tablic ostrzegawczych wyświetlających krótki tekst określający rodzaj alarmu lub nakazujący sposób postępowania.

 
O NAS
Firma COM-LM działalność rozpoczęła w 1995 roku, projektując i budując systemy sygnalizacji włamania i napadu, systemy przeciw pożarowe, oddymiające, DSO, telewizji przemysłowej, kontrolę dostępu, RCP oraz cyfrowe systemy telekomunikacyjne. Wdrażając najnowsze technologie najlepszych marek na świecie z branży ochrony mienia i telekomunikacyjnej.

Dynamiczny rozwój rynku niosący za sobą nowe możliwości przyczynił się w 2002 roku do otwarcia działu handlowego oraz punktu sprzedaży hurtowej urządzeń z branży ochrony mienia i telekomunikacji który do dnia dzisiejszego mieści się przy ulicy Ściegiennego 90 w Kielcach.

Zaufali nam

 


Jak do nas dojechać

KONTAKT
COM-LM Kielce
ul. Ściegiennego 90
25-116 Kielce
+48 41 368 71 90
biuro@com-lm.pl
© COM-LM   Oprogramowanie sklepu internetowego web-market.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia w Twojej przeglądarce.