biuro@com-lm.pl
+48 609 100 050
 
PRODUCENT
PROJEKTOWANIE
Przedstawiamy Pańśtwu ofertę na projektowanie instalacji

FOTOWOLTAIKA
instalacje Fotowoltaiczne
na miarę Twoich potrzeb

INSTALACJE-NISKOPRADOWE--INFORMATYKA
instalacje teletechniczne
 sieci teleinformatyczne

INSTALACJE-ELEKTRYCZNE
Wykonujemy instalacje słaboprądowe

AUTOMATYKA
Projektowanie i wykonawstwo systemów zarządzania budynkiem BMSKamery termowizyjne z racji swojej charakterystyki pracy oraz funkcjonalności doskonale sprawdzają się w zastosowaniach wśród szerokiej gamy branż i sektorów gospodarczych. Wbrew pozorom nie znajdziemy ich wyłącznie na wyposażeniu służb mundurowych i ratowniczych.
Jak działają kamery termowizyjne?
Termowizja wykorzystuje promieniowanie znajdujące się poniżej zakresu widzialnego o długości fali oscylującej od 0,9 do 15 mikrometrów. Zasada działania kamer termowizyjnych polega na odbiorze promieni emitowanych przez obiekty znajdujące się w polu widzenia kamery. Wszystkie obiekty, których temperatura wynosi powyżej zera bezwzględnego, emitują promieniowanie cieplne. Im obiekt posiada wyższą temperaturę, tym kamera jest w stanie precyzyjniej go zarejestrować. Kamery termowizyjne rejestrują obrazy w spektrum widzialnym dzięki wykrywaniu różnic temperaturowych między obiektem, a jego otoczeniem.


Zalety kamer termowizyjnych:
 - Brak konieczności stosowania zewnętrznego źródła oświetlenia. Rejestrowany obraz jest wynikiem odbierania promieniowania cieplnego emitowanego przez obiekty.
 - Odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz na zmieniającą się przejrzystość powietrza, dzięki czemu obserwacja może być prowadzona m.in. we mgle czy podczas dużego zadymienia.
 - Pozwala stworzyć skuteczniejsze systemy monitoringu działające nieprzerwanie przez całą dobę.
 - Brak możliwości oślepienia kamery termowizyjnej intensywnym światłem. Kamery nie rejestrują białego światła emitowanego przez reflektory samochodów lub latarki.
 
  Dzięki zaawansowanym detektorom i algorytmom kamery termowizyjne wykrywają podwyższoną temperaturę skóry, dzięki czemu mogą służyć do szybkiego przesiewowego pomiaru temperatury w budynkach biurowych, fabrykach, centrach handlowych, na stacjach, na lotniskach i w innych miejscach publicznych, zapewniając dokładność pomiaru na poziomie ±0,3°C.
  • Jedna sekunda na wykrycie temperatury skóry.
  • Jednoczesne wykrywanie temperatury wielu osób.
  • Bezdotykowy pomiar wyklucza kontakt fizyczny.
  • Natychmiastowe alarmy powiadamiające operatorów.
  • Detekcja AI zmniejsza ilość fałszywych alarmów.
Zakłady przemysłowe wykorzystują kamery termowizyjne podczas przeglądów mechanicznych. Dostarczają one dokładnych danych związanych z przegrzanymi elementami konstrukcji i urządzeń oraz świetnie sprawdzają się do wykrywania wszelkich temperaturowych anomalii.
W energetyce służą do weryfikacji prawidłowej pracy transformatorów oraz linii kablowych wysokiego napięcia. Wzrost temperatury kabli świadczy o zwiększeniu oporu, co zaburza pracę sieci elektroenergetycznych. Zakłady produkcyjne wykorzystują kamery przemysłowe także do weryfikacji wad rurociągów oraz izolacji w technice hydraulicznej i grzewczej.
 
  Wojsko, Policja, Straż Pożarna, czy Służba Celna od wielu już lat korzystają z dobrodziejstw termowizji. W wojsku kamery termowizyjne wykorzystywane są m.in. w systemach wykrywania celów, systemach naprowadzania i śledzenia, czy w rozwiązaniach z zakresu inteligentnej broni. Przydają się do wykrywania osób chcących nielegalnie przekroczyć granicę oraz monitorowania zorganizowanych grup przestępczych podczas obławy. Straż pożarna i policja również wykorzystuje termowizję – głównie do znajdowania osób podczas akcji poszukiwawczych, czy w trakcie pożaru.


Prezentacja działania kamery termowizyjnej do jednoczesnego, przesiewowego pomiaru temperatury ciała.

 
O NAS
Firma COM-LM działalność rozpoczęła w 1995 roku, projektując i budując systemy sygnalizacji włamania i napadu, systemy przeciw pożarowe, oddymiające, DSO, telewizji przemysłowej, kontrolę dostępu, RCP oraz cyfrowe systemy telekomunikacyjne. Wdrażając najnowsze technologie najlepszych marek na świecie z branży ochrony mienia i telekomunikacyjnej.

Dynamiczny rozwój rynku niosący za sobą nowe możliwości przyczynił się w 2002 roku do otwarcia działu handlowego oraz punktu sprzedaży hurtowej urządzeń z branży ochrony mienia i telekomunikacji który do dnia dzisiejszego mieści się przy ulicy Ściegiennego 90 w Kielcach.

Zaufali nam

 


Jak do nas dojechać

KONTAKT
COM-LM Kielce
ul. Ściegiennego 90
25-116 Kielce
+48 41 368 71 90
biuro@com-lm.pl
© COM-LM   Oprogramowanie sklepu internetowego web-market.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia w Twojej przeglądarce.