biuro@com-lm.pl
+48 609 100 050
 
PRODUCENT
PROJEKTOWANIE
Przedstawiamy Pańśtwu ofertę na projektowanie instalacji

FOTOWOLTAIKA
instalacje Fotowoltaiczne
na miarę Twoich potrzeb

INSTALACJE-NISKOPRADOWE--INFORMATYKA
instalacje teletechniczne
 sieci teleinformatyczne

INSTALACJE-ELEKTRYCZNE
Wykonujemy instalacje słaboprądowe

AUTOMATYKA
Projektowanie i wykonawstwo systemów zarządzania budynkiem BMS

Sieci teletechniczne i teleinformatyczne w dzisiejszych czasach mają coraz więcej wspólnego. Korzystają z okablowania strukturalnego, które pokrywa całkowicie budynki. Wspomagane przez urządzenia aktywne takie jak switche, routery które rozszerzają ich możliwości. Do tej grupy zbliżają się wielkimi krokami systemy telewizji dozorowej, kontroli dostępu, nagłośnienia, systemy konferencyjne. W niedługim czasie zniknie podział na systemy teletechniczne, informatyczne i niskopradowe ponieważ wszystkie w/w będą miały to samo medium transmisyjne. Uzyskane w ten sposób możliwości i prędkości przekraczają z dużym zapasem zapotrzebowania budynków na transmisję.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów projektujemy i wykonujemy nowoczesne systemy Teleinformatyczne oparte o architekturę światłowodową, miedzianą i radiową.

Dobry system teleinformatyczny to taki który spełnia oczekiwania inwestora a jednocześnie uwzględnia rosnące zapotrzebowania nowoczesnych urządzeń.


Nasza firma może się pochwalić wdrażaniem najbardziej innowacyjnego systemu strukturalnego tj. sieci światłowodowo-miedzianych. Charakteryzują się one o wiele większą przepustowością danych niż tradycyjne sieci oparte tylko na kablach miedzianych. Rozwój w tym kierunku wymusił rynek, który potrzebuje bardziej wydajnych systemów przesyłu danych. W porównaniu do kabli miedzianych światłowody charakteryzują same plusy m.in.: szybkość w instalacji, wysoka odporność na zakłócenia czy brak możliwości podsłuchu przy jednocześnie relatywnie niskiej różnicy w cenie obydwu systemów.

Jeszcze parę lat temu większość systemów takich jak telefoniczne czy internetowe różnych producentów wymagała odrębnych systemów okablowania. Większość wtyczek, kabli i gniaz była niekompatybilna ze sobą. Tak zróżnicowana sieć była nie tylko kosztowna, ale przede wszystkim bardzo ciężka do zmodyfikowania i rozbudowy. Każda zmiana w systemie wymagała nowych rozwiązań w przesyłaniu danych.
Rozwój technologiczny wymusił ewolucję systemów okablowania w systemy okablowania strukturalnego. Dzięki wytyczonym międzynarodowym standardom rozbudowa czy rekonfiguracja systemów strukturalnych nie przysparza już takich problemów jak kiedyś. Standard ten definiuje jednolity system okablowania uwzględniając produkty oraz rozwiązania wielu różnych firm.

Obecnie najlepszy stosunek ceny do jakości jest przy sieciach kategorii 6 i 6A które jednakże są powoli wypierane przez kat. 7A.


 Zajmujemy się projektowaniem i wykonawstwem central telefonicznych wiodących marek. Wykonujemy instalacje dla pojedynczych inwestorów (mieszkania, domy jednorodzinne) jak również dużych firm, zakładów oraz obiektów użyteczności publicznej.
Telefon jest głównym narzędziem komunikacji, łączy Cię z partnerami w interesach, klientami , przyjaciółmi itp. Zaawansowane centrale hybrydowe to systemy telekomunikacyjne, które są w stanie skutecznie wesprzeć biznesowe i osobiste potrzeby. Dzięki opcjonalnym kartom rozszerzeń , w miarę wzrostu potrzeb można łatwo powiększać pojemność systemu linii miejskich i wewnętrznych. Możliwa jest współpraca z szeregiem urządzeń takich jak : telefony bezprzewodowe, automaty zgłoszeniowe, telefaxy, modemy komputerowe, domofony, czytniki kart magnetycznych i inne. Centrale Panasonic idealnie nadają się do firm wymagających elastycznego systemu o dużym poziomie zaawansowania.


Technologie światłowodowe skierowane są do przedsiębiorstw i osób prywatnych.

Świadczymy profesjonalne usługi spawania światłowodów wielomodowych i jednomodowych.

Wykonujemy instalacje światłowodowy zewnętrzne i wewnętrzne.

Dysponujemy profesjonalnym sprzętem.

 
O NAS
Firma COM-LM działalność rozpoczęła w 1995 roku, projektując i budując systemy sygnalizacji włamania i napadu, systemy przeciw pożarowe, oddymiające, DSO, telewizji przemysłowej, kontrolę dostępu, RCP oraz cyfrowe systemy telekomunikacyjne. Wdrażając najnowsze technologie najlepszych marek na świecie z branży ochrony mienia i telekomunikacyjnej.

Dynamiczny rozwój rynku niosący za sobą nowe możliwości przyczynił się w 2002 roku do otwarcia działu handlowego oraz punktu sprzedaży hurtowej urządzeń z branży ochrony mienia i telekomunikacji który do dnia dzisiejszego mieści się przy ulicy Ściegiennego 90 w Kielcach.

Zaufali nam

 


Jak do nas dojechać

KONTAKT
COM-LM Kielce
ul. Ściegiennego 90
25-116 Kielce
+48 41 368 71 90
biuro@com-lm.pl
© COM-LM   Oprogramowanie sklepu internetowego web-market.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia w Twojej przeglądarce.