biuro@com-lm.pl
+48 609 100 050
PRODUCENT
Projektujemy i wykonujemy nowoczesne systemy bezpieczeństwa oraz systemy teletechniczne

Wykonujemy instalacje fotowoltaiczne

instalacje teletechniczne
 sieci teleinformatyczne

Wykonujemy instalacje słaboprądowe

Projektowanie i wykonawstwo systemów zarządzania budynkiem BMS

Energia elektryczna

Skąd pochodzi energia elektryczna?
Jak się  wytwarza energie elektryczną?
Ile kosztuje wytworzenie energii elektrycznej?
Czy produkcja energii elektrycznej jest ekologiczna?
Czy możemy żyć  bez energii elektrycznej?

.. to pytania które sobie stawiamy każdego dnia, a na pewno zadajemy je sobie  kiedy z różnych powodów  braknie nam prądu..

Odnawialne źródła energii co to takiego?

Jakie są Nieodnawialne źródła energii?          Elektryczność w Polsce  to w ponad 85 procentach nieodnawialna  energia elektryczna,  która pochodzi ze spalania takich paliw jak węgiel brunatny, węgiel kamienny, ropa naftowa, gaz ziemny. Eksploatacja tych surowców jest nieekologiczna a sam proces  niesie za sobą powstawanie zanieczyszczeń powietrza, smogu oraz emisje dwutlenku węgla który wpływa na efekt cieplarniany.
Odnawialne źródła energii, które często oznacza się skrótem „OZE” to czysta energia pozyskiwana z wiatru, ruchu wody, czy z samego słońca znana od dawna, coraz bardziej powszechna i dostępna dla naszych portfeli.
        
Fotowoltaika jest sposobem pozyskiwania energii odnawialnej wykorzystującym światło słoneczne. Specjalne ogniwa zbierają energię słoneczną, która dzięki falownikowi podłączonemu do instalacji elektrycznej zostaje przetworzona na energię elektryczną.

Dlaczego fotowoltaika - jest najbardziej dostępna cenowo i logistycznie z pośród wszystkich wymienionych. Modułowość i dostosowanie do potrzeb klienta to podstawowe zalety. Sprawdz nas poproś o wycenę zrobimy ją bezpłatnie
     
Można oczywiście przytaczać mity o szkodliwej produkcji paneli fotowoltaicznych. Wcześniej produkowane  ogniwa PV były wytwarzane w toku mokrego procesu chemicznego, który polega na trawieniu warstw krzemu z krystalicznej płytki w celu uzyskania ogniwa fotowoltaicznego. Mokry proces chemiczny został zastąpiony technologią suchego trawienia pod ciśnieniem atmosferycznym – obniżając w ten sposób koszty i przyspieszając produkcję. Z uwagi na fakt, że krzem jest usuwany za pomocą suchego trawienia, uzyskiwane ogniwa są ciemniejsze, dzięki czemu niezwykle efektywnie pochłaniają światło. Są tak wydajne, że zostały sklasyfikowane jako cechujące się zerowym współczynnikiem ocieplenia globalnego.

Zapraszamy do współpracy

Biuro Handlowe 
ul. Ściegiennego 90                                       
25-116 Kielce
tel: 41 368 71 90 
kom: 609 100 070
kom: 609 100 050       
e-mail: serwis@com-lm.pl

O NAS
Firma COM-LM działalność rozpoczęła w 1995 roku, projektując i budując systemy sygnalizacji włamania i napadu, systemy przeciw pożarowe, oddymiające, DSO, telewizji przemysłowej, kontrolę dostępu, RCP oraz cyfrowe systemy telekomunikacyjne. Wdrażając najnowsze technologie najlepszych marek na świecie z branży ochrony mienia i telekomunikacyjnej.

Dynamiczny rozwój rynku niosący za sobą nowe możliwości przyczynił się w 2002 roku do otwarcia działu handlowego oraz punktu sprzedaży hurtowej urządzeń z branży ochrony mienia i telekomunikacji który do dnia dzisiejszego mieści się przy ulicy Ściegiennego 90 w Kielcach.

NASZE REALIZACJEJak do nas dojechać

KONTAKT
COM-LM Kielce
ul. Ściegiennego 90
25-116 Kielce
+48 41 368 71 90
biuro@com-lm.pl
© COM-LM   Oprogramowanie sklepu internetowego web-market.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia w Twojej przeglądarce.